مُشک

0امتیاز
موجود

مشاهده سریع محصول

توضیحات عطر مشک آهو

 عطر مشک ناف آهو یا حجر الاسود بسیار غلیظ با پخش بوی بالا و ماندگاری فوق العاده هم اکنون در سایت ماه24 موجود می باشد.

 عطر مشک ختن آهو طبق تجربه عطری است با رایحه ای بسیار خاص ، جدی و مردانه که مناسب برای روزهای سرد سال است و پیشنهاد می شود در مراسم رسمی و خاص استفاده شود.
این عطر اگر چه در ابتدا کمی تند و گرم می باشد ولی به مرور زمان از تندی این عطر کاسته شده و بر بوی خوش عطر مشک آهو افزوده می شود.

900 تومان

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

مُشک، این ماده ی با ارزش، اولین بار از یک منبع حیوانی به دست آمد که نشان می دهد چگونه پیدایش یک عطر میتواند برای محیط زیست مسئله ساز باشد. این ماده در طول قرن ها از هر دو نظر خواص دارویی و معطر آن، بسیار ارزشمند بوده است. در حالیکه امروزه مشک حیوانی به دست آمده از آهوی کوهی تا حد زیادی توسط مشک های مصنوعی جایگزین شده است، اما هنوز هم نت های مشکی یکی از مهم ترین مواد مورد استفاده در عطرسازی هستند.

مشک طبیعی از جنس نرِ گونه ای آهو (آهوی مُشکین یا خُتن) که در مناطقی از آسیا و سیبری زندگی می کند به دست می آید. مشک در غدد داخلی بدن آهوی کوهی و نزدیک به پاهای عقب او شکل می گیرد. برای استخراج، ابتدا حیوان کشته شده و سپس خارج کردن غدد صورت می گیرد و به سرعت خشک می گردد (هر چند که می توان بدون کشتن آن نیز این غدد را خارج کرد اما متاسفانه شکارچیان به ندرت اینکار را انجام می دهند).

آهوی خُتن منحصرا برای بدست آوردن مشک مورد استفاده قرار می گیرد. ۱۶۰ راس از این آهو لازم است تا بتوان یک کیلوگرم از مُشک را به دست آورد که با توجه به تقاضای بالای بازار برای آن، قیمت مُشک بسیار سرسام آور می شود (۴۵۰۰۰ دلار به ازای هر کیلو). سود بالا، عامل تشویق کننده ای برای شکار بیش از حد این حیوان وحشی است که موجب به خطرافتادن این گونه شده است. رایحه ی مشک خالصِ خشک شده را ناخوشایند، حیوانی و قوی می توان توصیف کرد. ماده اولیه باید با محلول ۳تا ۵ % از مشک رقیق شود تا رایحه ی منحصر به فرد و خوشایند را ایجاد کند. تنتور* مُشک بویی گرم، حیوانی، خاکی، پودری، چرب، ادویه ای و چوبی دارد.

بررسی

هیچ نقد و بررسی وجود ندارد.

اولین نفری باشید که نطرتان را درباره این محصول اعلام میکنید... “مُشک”

Theme Settings